Eesti Ehitusettevõtjate Liit

Arhiiv

Võrumaa Kutsehariduskeskus võtab 4.augustini õppijaid vastu ehituse erialadele

Võimalik on õppida järgmistel erialadel:

Kivi- ja betoonkonstruktsioonide ehitus - õppeaeg 3 aastat

Müürsepp - õppeaeg 1,5 aastat

Maaler - õppeaeg 1 aasta

Kivi-ja betoonkonstruktsioonide ehitaja tööülesanded hõlmavad tegevusi betooni valmistamisest kuni ehituskonstruktsiooni valmimiseni ja valmis elementide paigaldamiseni ehitusplatsil. Ka oma töökoha korraldamine, seadmete-masinate korrashoid, avade katmine ning piirete paigaldamine kuuluvad betoneerija tegevusalasse. Sellel erialal töötamise vastutus on väga suur – tema tööst oleneb ehitise tugevus ja vastupidavus.

Spetsialiseeruda võib sarrustajaks ehk ehituskarkasside ehitajaks ja paigaldajaks, betoneerijaks, betoontoodete valmistajaks.

 

Müürsepp on üldehitustööline, kes ehitab ja remondib ehitiste kivikonstruktsioone.

- Kuigi müürsepatöö nõuab füüsilist pingutust ja tõsta tuleb raskeid ehitusmaterjale, võib müürsepa töö olla loov ja kunstipärane.

- Töö on enamasti välistingimustes, tihti tuleb töötada kõrgustes ja turnida ajutistel konstruktsioonidel. See nõuab head tervist, füüsilist ettevalmistust ja ettevaatlikkust.

- Hea müürsepp on hinnatud töömees ning leiab tööd nii Eestis kui ka välismaal.

Müürsepp on spetsialist, kelle tööülesandeks on looduskividest, tellistest ja ehitusplokkidest seinte, vaheseinte ja teiste ehituselementide, nagu korstnate, postide, võlvide ehitamine ning remont. Ta kasutab telliseid, looduskive ja sarnaseid materjale vundamentide, seinte ja muude piirde- ning kandekonstruktsioonide ehitamiseks, samuti teeb ta väikesemahulisi betoonitöid.

 

Maaler pahteldab ja värvib hoonete sise- ning välispindu. Tema töö annab pindadele puhta, meeliköitva ja värske ilme.

Töötada tuleb enamasti tellingutel. See eeldab head füüsilist vormi, vastupidavust ja kõrgusekartmatust.

 

Lähemalt saab tutvuda: http://www.vkhk.ee/sisseastujale/erialad2/ehituse-erialad/