Eesti Ehitusettevõtjate Liit

Arhiiv

Kutsevõistlusel valmisid dušinurgad ja seina kinnitati radikad

28. aprillil tunnustati Tallinna Kopli Ametikoolis parimaid noori keskkonnatehnika lukkseppasid. Kahel võistluspäeval vasktorusid monteerinud ning radiaatoreid ja kanalisatsioonisüsteeme paigaldanud noormeestest osutus parimaks Tallinna Kopli Ametikooli õpilane Arkadii Demidov.

Teisel kursusel õppiv Demidov tänas võiduhetkel oma juhendajaid ja kooli väärt õpikogemuse eest. Keskkonnatehnika lukksepa kutset asus Demidov omandama, kuna tundis huvi sanitaartehnika vastu ning teadis, et kutse tagab kindla sissetuleku.

„Mulle meeldib mu eriala ning soovin tulevikus kindlasti keskkonnatehnika lukksepana töötada. Täna sain tunnistust, et mul on head oskused, ning mida aeg edasi, seda rohkem kogemusi ka omandan,“ lisas Demidov.

Teise koha väärilise soorituse tegi Severi Kuusk Tartu Kutsehariduskeskusest ning kolmandale kohale tuli Kaur Sokmann, samuti Tartu Kutsehariduskeskusest.

Võistluse peakohtuniku, Hals Trading AS tehnikadirektori Kusta Kaska sõnul oli tänavuste võistlejate tase tingimusi arvesse võttes hea. Probleemkohana tõi ta välja vähese praktilise kogemuse. „Arvan, et hetkeolukord saab kindlasti paremaks minna. Kuid praktikakorraldust ja eri kogemuste omandamise võimalusi on võimalik arendada vaid tööandjate ja koolide koostöös,“ rõhutas ta.

Kaska arvates on keskkonnatehnika lukksepa amet noorte seas üllatavalt madalalt hinnatud. „Torud lähevad katki riigikorrast või aastaajast olenemata ning aeg-ajalt kerkib uusehitisi, kuhu on planeeritud ka sanitaartehnilised lahendused. Seega, heade meistrite järele on nõudlus suur ning see amet toob kindlasti leiva lauale,“ märkis ta.

Kahepäevasel kutsevõistlusel tuli võistlejatel vaid 10 tunni ja 30 minutiga näidata oma oskusi radiaatori ja kanalisatsioonisüsteemi paigaldamisel ning vasktorude lõikamisel ja monteerimisel.

Võistlusest võttis osa kaheksa kutseõppurit Tartu Kutsehariduskeskusest, Tallinna Kopli Ametikoolist, Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolist ja Viljandi Kutseõppekeskusest.

 

Võistluse fotogalerii: https://www.dropbox.com/sh/asfxj1mc1coasd8/AABEYhXJpMfCCMXPlvnrEa2fa?dl=0

(Fotod: Edyth Raamat; fotode pealkirjad toodud kommentaarides)

 

Kutsevõistlust korraldas SA Innove koostöös Tallinna Kopli Ametikooliga. Võistluse läbiviimist toetasid Feofanis OÜ, Euroopa Sotsiaalfond ning Haridus- ja Teadusministeerium.

 

Keskkonnatehnika lukkseppade kutsemeistrivõistluse ülesandega saab tutvuda SA Innove kodulehel: http://www.innove.ee/et/kutseharidus/kutsemeistrivoistlused/kalender/2016/keskkonnatehnika-lukksepp-2016.

 

Kõikide kutsemeistrivõistluste kulgu ja galeriisid näeb kutseharidus.ee Facebooki fännilehel: https://www.facebook.com/kutseharidus.ee.